Wolontariusz

 

Chcesz zostać wolontariuszem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? 14.01.2018 r. – to druga niedziela stycznia! Będziemy zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Zgłoś się do nas! Od kilku lat w naszym sztabie funkcjonuje elektroniczna rejestracja wolontariuszy. To my nad nią czuwamy, zajmujemy się rozdaniem identyfikatorów, puszek, serduszek, a także rozliczymy Cię z zebranych pieniędzy.

Jako Sztab otrzymujemy od Fundacji WOŚP określoną liczbę ankiet. Z każdej z nich musimy się rozliczyć. Tak samo Ty, zgłaszając się do naszego Sztabu, musisz przyjąć zasady na jakich działamy i tu rozliczyć się z zebranej sumy. Mamy obowiązek dopilnować, aby zebrane przez Ciebie pieniądze zostały dokładnie policzone i zgłosić Fundacji, ile pieniędzy zebrałeś.

My darzymy Sztab zaufaniem – Ty też możesz mu zaufać.” Jurek Owsiak & Fundacja WOŚP 

Jeśli już wszystkie formalności zostały zachowane i wykonane,  masz w ręku zalaminowany identyfikator i bierzesz udział w Finale Orkiestry kwestując na ulicach swojej miejscowości. Tylko 15 stycznia 2017 roku i tylko na ulicach. Są to od lat niezmienne zasady – nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań, nie próbują przeciągać zbiórki na inne dni. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Nie kwestuj sam, dopilnuj, aby obok Ciebie były co najmniej dwie osoby. 

Podczas 24. Finału nasz sztab zebrał ponad 320 000 zł, a 72 mln zł na całym świecie

Jeżeli nie masz ukończonych 16 lat – musisz być pod opieką osoby dorosłej. Pamiętaj o tym, żeby być uśmiechniętym i otwartym na ludzi, że również nad Tobą czuwają tego dnia Dobre Anioły. Miej na uwadze to, że akcja jest dobrowolna, nikt nie ma obowiązku wrzucać pieniędzy do Twojej puszki i nie możesz tego wymagać! Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił – możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją zaplombowaną puszkę do Sztabu. Kiedy oddasz puszkę, jej zawartość zostanie przeliczona, a Ty dowiesz się ile pieniędzy zebrałeś. Sztab wpisuje tę kwotę na kuponie rozliczeniowym, który zatrzymujesz dla siebie – to jest Twój dowód na to, że się z nami rozliczyłeś.

Gdyński sztab WOŚP